Hizmet/Proje

Matematik öğretmeninden görme engelli öğrencilerin şekilleri daha kolay öğrenmesini sağlayan alet

GAP Görme Engelliler Ortaokulunda matematik öğretmenliği yapan Oktay Azaz, öğrencilerinin geometrik şekilleri somut olarak öğrenmelerini sağlayacak koordinat düzlemi tasarladı.

MetLife’tan görme engelli öğrencilere Braille kitap desteği

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerini yenileyen MetLife, bu defa da 120 öğrencisi bulunan Ankara Göreneller Görme Engelliler Okulu’nun kütüphanesini yeniledi ve dünya klasiklerinden oluşan 100 cilt kitabı Braille alfabesi ile bastırarak, kütüphaneye hediye etti.

Ege Üniversitesi'nde “Türk Müziği Eğitiminde Kabartma Nota Materyalleri Geliştirme" projesi

Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuarı ile Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK) işbirliğiyle, “Türk Müziği Eğitiminde Kabartma Nota Materyalleri Geliştirme” projesi uygulanacak.

İzmir'de Engelli Çocuğu Olan Ailelere Eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik yeni bir sosyal projeye başladı. Engelli çocuğa sahip olan ailelerin, çocuklarını doğru bir şekilde yönlendirebilmesi
için geliştirilen “Ana-Baba Okulu” (Engelli Aileleri Gelişim Programı) projesi kapsamında ailelere eğitimler verilmeye başlandı.

İstanbul'daki İki Körler Okulunun Kütüphanesi Yenilendi

MetLif tarafından yenilenen kütüphanenin açılışına Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar İlçe Milli eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin ve MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven katıldı.

Sayfalar

RSS - Hizmet/Proje beslemesine abone olun.