İçimizden Birileri

Eşref Armağan yeteneklerini ABD'li görme engelli çocuklara anlatacak

Doğuştan görme engelli olmasına rağmen renkleri ve üç boyut kavramını yansıttığı resimleriyle benzersiz bir yetenek olarak gösterilen Türk ressam Eşref Armağan, tekniğini ABD'deki görme engelli çocuklara aktaracak.

Başarılı bir görme engelli öğrenci: Abidin Karademir

Eskişehir'de 11 yıl önce yakalandığı hastalık sonucu iki gözünü kaybeden ve üniversite eğitimine devam etmek için adliyedeki memurluk görevinden istifa eden 22 yaşındaki Abidin Karademir, akademisyen olmayı hayal ediyor.

Başarılı bir görme engelli öğretmen: Mustafa Musa Beydoğan

Doğuştan görme engelli Mustafa Musa Beydoğan, hem yetiştirdiği yüzlerce öğrenciyle öğretmenliğin engel tanımadığını gözler önüne seriyor, hem de fırsat verildiğinde herkesin başarılı olabileceğini göstermek açısından öğrencilerine rol modeli oluşturuyor.

Görme engelli mühendis: Murat Dolayman

Erzurum'da bir okulda memur olarak çalışan görme engelli Murat Dolayman, Atatürk Üniversitesi (AÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Bitki Koruma Anabilim Dalı Entomoloji Bölümü'nde, 'Böcekler ve insanlar arasındaki pozitif ilişkiler' konulu yüksek lisans tezi ile bu alanda bir ilke imza atıp ziraat yüksek mühendisi olma hakkını elde etti.

Kocaeli'de görme engelli öğrencileri için Braille yazı öğreniyorlar

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde faaliyet gösteren Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu ve Ortaokulu bünyesinde eğitim alan görme engelli öğrencilere daha iyi ders anlatabilmek isteyen öğretmenler, Braille alfabesi öğreniyor.

Görme Engelli Fatma, TEOG'ta Okulunun Gururu

Kütahya’nın Simav ilçesine 45 km. mesafede bulunan Dağardı Ortakulu'nun görme engelli öğrencisi Fatma Özlem Karaman, okulun ve köyün gururu oldu. Karaman, son TEOG sınavında 120 sorunun 114 tanesine doğru cevap vererek ilçede derece yaptı.

Başarılı Bir Öğretmen: Serhat Dağ

Serhat Dağ, 25 yaşında, iki yıllık gencecik bir öğretmen. Dağ, İstanbul'un sosyo ekonomik düzeyi düşük ilçelerinden Sultangazi'de Fevzi Kutlu Kalkancı Ortaokulu'nda çalışıyor. Zihinlerdeki tüm engelleri, önyargıları aşarak öğretmen olmayı başarmış bir görme engelli.

Sayfalar

RSS - İçimizden Birileri beslemesine abone olun.