Özel Eğitim

Matematik öğretmeninden görme engelli öğrencilerin şekilleri daha kolay öğrenmesini sağlayan alet

GAP Görme Engelliler Ortaokulunda matematik öğretmenliği yapan Oktay Azaz, öğrencilerinin geometrik şekilleri somut olarak öğrenmelerini sağlayacak koordinat düzlemi tasarladı.

Özel eğitim bölümleri birleştiriliyor

Yükseköğretim Kurulunda zihinsel, işitme, görme, çoklu engelliler ve üstün zekalılar öğretmenliği branşlarındaki lisans eğitimi programları ve bu alanlardaki mezunların istihdamında karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerileri konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

TEOG'ta görme engelliler kitapçığında bir soru iptal

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında merkezi ortak sınavlarda görme engelli öğrenciler için hazırlanan kitapçıktaki fen ve teknoloji dersine ait bir sorunun iptal edildiğini bildirdi.

Görme engelliler için okuma yazma öğretim kılavuzu hazırlandı

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından görme engelli bireylere okuma yazmayı Braille alfabesi ile öğrenebilmeleri amacıyla kılavuz hazırlandı.

Turkcell'den Engelsiz Eğitim Projesi

Turkcell, özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Engelsiz Eğitim projesine imza attı. Turkcell'in 7 milyon liralık bütçe ayırdığı ve 80 okulda yürütülecek olan proje kapsamında engelli öğrencilerin özel eğitim aldıkları okullarda, meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları oluşturulacak.

Sayfalar

RSS - Özel Eğitim beslemesine abone olun.