Ayrımcılık

Biz engelliler, ancak para verilirse mi adam haline gelebiliyoruz?

AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ'da yaptığı bir konuşmada "Biz engellileri adam yerine koyduk" dedi. Akbulut, bu sözlerle yetinmeyerek, eskiden "bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah'a yalvarılırdı, şimdi devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorlar" dedi.
Sn. akbulut'a soruyoruz: Engelli, parayla mı insan yerine konulabiliyor ancak? Devletin yapması gereken şeyleri yapması engellinin hakkı değil de, bir lütuf mudur yoksa?
Yorumu sizlere bırakıyoruz!

Engelllilere Yönelik Ayrımcılığı Önlemek için Aynaya Bakma Vakti

Engelllilere Yönelik Ayrımcılığı Önlemek için Aynaya Bakma Vakti Geldi!
Ülkemizdeki engellilerin %65'i tanımadıkları insanların alayına maruz kaldıklarını ifade etmektedir. Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele platformu, ayrımcı uygulama ve olumsuz davranışların önlenmesi amacıyla (34 STK'nın katılımıyla) faaliyetlerini sürdürmektedir. Platform, bir proje olarak Görme Özürlüler Derneği ve Türkiye Kas Hastalıkları Der. ortaklığıyla ve Sabancı Vakfı Hibe Programları desteğiyle oluşturulmuştur.

AKP Milletvekili Ziyaeddin Akbulut'un Ayrımcı Açıklaması

AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, '2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk' dedi.
TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak,"2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.

RSS - Ayrımcılık beslemesine abone olun.