Genel

Engelli erişim düzenlemeleri ciddiyet ister

Erişim düzenlemelerini sırf yapmış olmak için yapmak engellilerle dalga geçmektir. Ne yazık ki birçok yerde bu tip uygulamalarla karşılaşıyoruz. Engelli rampalarının önüne direk konulması, engelli otoparklarına engelsiz kişilerin araçlarını park etmesi ya da bu videoda olduğu gibi görme engelliler için yapılmış kabartma zeminlerin, direklerin olduğu yerlerden geçirilmesi istisnai, sıradışı bir durum olmaktan çıktı ve yagın bir durum haline geldi.

Engelsiz Turizm Kenti Alanya Bölgesel Ulaşılabilirlik Paylaşım Toplantısı

15 Mayıs 2011 tarihinde yapılan Engelsiz Turizm Komisyonunun ikinci toplantısında alınan karara istinaden, Alanya Ulaşılabilirlik Paylaşım Teknik Eğitimi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi işbirliğinde 12 Ekim 2012 tarihinde Engelsiz Park ve Yaşam Merkezinde gerçekleşti.

Görme Engellilerin Kıyafet Diktiği Tekstil Fabrikası

Amerika'da 18-64 yaş arasında 20 milyon engelli var. Bu yaş aralığı, insanların çalışma hayatı bakımından en verimli olduğu yıllar aynı zamanda. 20 milyon engellinin %80'i ise tam zamanlı çalışacakları işlerden yoksun. Engelli hakları savunucuları bunun nedeninin işverenlerin çoğunun iş yerlerini engelliler için uyumlu hale getirmemelerinden kaynaklandığını söylüyor. Ancak istisnalar da yok değil. Michigan eyaletindeki bir fabrika bu alanda bir örnek oluşturuyor. Amerika'nın Sesi'nin haberi.

Kategori Haberler ve Politika
LisansStandart YouTube Lisansı

RSS - Genel beslemesine abone olun.